Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Chrtí dostihy Praha - Máme rádi chrty

Máme rádi chrty - We Love Greyhounds

Vážení přátelé,

jsme potěšeni Vaším zájmeme o ušlechtilá zvířata, která člověk vyšlechtil k lovu. Protože však člověk již lovem živit nemusí,
tak vyšlechtěným zvířatům, která pohyb nutně potřebují ke svému životu, umožňujeme jejich vrozenou potřebu stíhat co se hýbe, (odtud slovo dostihy) v těch nejskvělejších podmínkách, které lze pro potřeby chrtů dosáhnout - na technicky dokonalé dostihové dráze v Praze, která je unikátem v celé Evropě. (Pozn.: např. australské závodní technologie, osmikomorové startovací boxy - v Evropě kontinentální i ostrovní jsou zavedeny boxy šestikomorové).

Můžete shlédnout novodobý lovecký hon - dostihy chrtů v programu denním nebo večerním, s bohatě ozářenou závodní dráhou  - pro podobný zážitek v pohodlí pro lidi i pro psy byste museli až do Anglie či Irska, v mnohém pak až do daleké Ameriky či Austrálie.

Chrtí dostihy v Česku - za feudálů a za první republiky

Mnohým je možná známo, že již za první republiky se pořádaly dostihy chrtů, např. mezinárodní dostihy chrtů v Praze na Letné,  (podmínky pro závody chrtů můžeme z dnešního pohledu nazvat velmi jednoduchými), dokonce se na těchto dostizích běžně i sázelo, o této společenské akci zpravoval i věhlasný Pražský kinematografický Journal.

Mnozí lidé vědí, že chrti byli oblíbenými loveckými psy v zemích českých již v raném středověku! Do módy chrti přišli v 16. století, kdy se panovníci, zejména v období nástupu Habsburků na český trůn, vzájemně zvou na dostihové štvanice a na výsledky honů sází. Dobří chrti byli již tehdy vysoce ceněni a měli nesmírnou hodnotu. Syn Karla IV, pozdější král Václav, vyměnil dva zámky za smečku chrtů. Pan Vok z Rožmberka zase koupil deset skvostných chrtů za tehdy největší rybník Svět. 

Mnozí lidé vědí, že greyhoundy směla ve středověku vlastnit pouze šlechta, zabití chrta se rovnalo vraždě člověka.

V Česku je v současnosti závodních greyhoundů (myslí se tím angličtí chrti, ale málokdo z branže je takto nazve) poskrovnu, - ze všech plemen chrtů (italských chrtíků, whippetů, barzojů, afghánských chrtů, apod.) dosahují nejvyšší rychlosti a právem jsou nazýváni králi dostihových drah.     


Závodní greyhoundi v Greyhound Park Motol 

Chrti, přesněji Greyhoundi, které můžete na chrtí závodní dráze v Greyhound Parku spatřit, jsou ti nejlepší z nejlepších přímí potomci dostihových legend z prostředí profesionálního dostihového sportu a Top plemeníků celého světa!
Jedná se do jednoho o "výjimečný genetický materiál".   

Ve svém genomu mají tito závodní greyhoundi zapsány veškeré zkušenosti svých předků - chvíle slávy, ovací, skvělou stravu a skvělé péče - jde o neobyčejný "genetický materiál! Dále viz: http://www.cgdf.cz/cs/greyhound-tv-a-video-chrti-dostihy-a-propagace.html

Můžete se na vlastní oči přesvědčit, jak jsou chrti milí a vlídní - můžete se s nimi pomazlit, či vyfotit.
V dalekém zahraničí se za tuto možnost - vyfotit se s vítězem dostihů mnohdy i platí, a rozhodně se k němu jen tak nedostanete,
tady nejenže majitelé chrtů Vám zdarma, ale i rádi chrta předvedou, ale i osvětlí jeho povahu, užijí si zejména děti - viz články:

http://www.cgdf.cz/cs/deti-miluji-greyhoundy-greyhoundi-miluji-deti.html
www.cgdf.cz/cs/vzacni-greyhoundi-v-greyhound-parku.html
Mnozí lidé vědí, že greyhoundy směla ve středověku vlastnit pouze šlechta, zabití chrta se rovnalo vraždě člověka.
Dle bonmotu prezidenta České greyhound dostihové federace: "Greyhoundi jsou umělecká díla přírody".

Krásu ladných těl v pohybu můžete nyní shlédnout i vy, díky majitelům chrtů České greyhound dostihové federace, a to ve skvělých podmínkách, v teple a se zázemím výtečných restaurací našeho luxusního restauračního komplexu.

Chrti si zaběhají na skvělé dostihové dráze, a vy si můžete užít chvíle adrenalinu a napětí. Na výsledky dostihů můžete tipovat. Naši "bookmakers" vám budou k dispozici.
 

Šampionát Zlatý chrt - Golden Greyhound České greyhound dostihové federace

Greyhoundi závodí v Praze v šampionátu Zlatý chrt, a za své umístění v dostizích sbírají body stejně, jako piloti Formule 1. Nejedná se jen o vítězství v jednom závodě, ale o trvalou kondici během celé závodní sezóny.

Na začátku závodní sezóny se greyhoundi kvalifikují do závodů. Kvalifikací projde cca 18 - 20 greyhoundů v dostihové sezóně, tedy ve zhruba stejném počtu, v jakém závodí jezdci Formule 1. (18 - 22) Závodní greyhoundi musí vlastnit závodní licenci, stejně jako
jezdci Formule 1. Takový počet závodních greyhoundů, který by pravidelně na chrtí dráze závodil - jinde v Česku neuvidíte.

Vlastnictví závodního greyhounda podobá se péči vlastníka o závodního koně, jen málo lidí se pro závodního greyhounda rozhodne. 

Užijte si proto s námi, díky obětavé péči majitelů chrtů z České greyhound dostihové federace, kteří obětavě uchovávají tuto novodobou šlechtickou štvanici, jsou dobrovolníky chrtího sportu, a věnují tomu množství práce, energie, úsilí a i peněz - pro chrty, pro sebe, i pro vás.  

Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Greyhound Park Motol Team

  
  
 

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.