Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Chrtí dostihy Praha - PRŮVODCE

Chrtí dostihy Praha - Průvodce Chrtí dostihy Praha - Průvodce Chrtí dostihy Praha - Průvodce Chrtí dostihy Praha - Průvodce

Jak na to - Průvodce chrtími dostihy v Praze 

Byť je naše chrtí závodiště v Praze z technického hlediska na profesionální úrovni jako v zemích, kde je chrtí dostihový sport tradicí, a kde jde o Greyhound Industry, neočekávejte to u nás v Greyhound Parku Motol v oblasti chrtích dostihů zcela stejné, jako v Irsku či Anglii, či jinde ve světě, kde jde o profesionální dostihový sport - dostihy chrtů jsou v Česku hobby a proto jsme v lecčems jiní.

Nejsme ani nějaká kynologická louka, kde by si chovatelé chrtů "povinně" poměřovali své "výpěstky".
Jsme jiní. Např. v podívané na chrtí dostihy nebudete vystaveni nepřízni počasí, atd.  


Chrtí závodiště Praha je technicky na profesionální úrovni a dostihy chrtů v něm provozované jsou přitom hobby ("koníček" majitelů greyhoundů z celé ČR a přilehlých zemí sdružených v České Greyhound Dostihové Federaci) - takovou kombinaci snad v celém světě již jinde nenajdete. Přijďte se na tento unikát podívat.

Přijďte se podívat na tisíciletý instinkt chrtů, kterým jsme v uspokojení jejich potřeb dopřáli to nejlepší, co lze vymyslet, a co jinde v ČR, ani v celé v kontinentální Evropě neuvidíte.
 

Máme rádi chrty, a proto jsme i pro vás připravili s týmem nadšených lidí různé příležitosti.

 1. KAM na chrtí dostihy jdete, s čím se setkáte,  co je a co není Greyhound Park Motol:
  https://www.greyhoundpark.cz/o-arealu-greyhound-park-motol/
   
 2. KDO je to Greyhound: https://www.greyhoundpark.cz/kdo-je-to-greyhound/
   
 3. Plánujete-li nás navštívit, sledujte:
  Program / kalendář akcí - jde o plán akcí (odkaz v hlavní nabídce), nebo klikněte na odkaz:   http://www.greyhoundpark.cz/clanky/plan-akci-1.aspx​, a k tomu dále:
  Upoutávky ke konkrétní akci (hlavní strana webových stránek, uprostřed, pod nadpisem AKCE).
    Upoutávky upřesňují podrobnosti k jednotlivým plánovaným akcím a jsou zveřejňovány zhruba měsíc až čtrnáct dní před akcí.
   
 4. Dostihy chrtů jsou pořádány buďto jako denní, nebo jako večerní příležitost - sledujte upoutávky k jednotlivým akcím (hlavní strana webových stránek, uprostřed, nadpis Akce), nebo si rozklikněte odkaz Program/Kalendář.
   
 5. Diváci mohou shlédnout dostihy chrtů v prostorách divácko-restauračního komplexu v Greyhound Parku Motol obvykle takto: 
  v I. NP budovy - jsou pořádány denní akce,
  ve 2. NP - jsou pořádány večerní dostihy chrtů.  

  (pro účast firemních eventů možno zprovoznit oproti zavedenému schématu navíc i další podlaží restaurace).
   
 6. Dostihy chrtů jsou pořádány i když prší - chrtům déšť nevadí a na vás pršet nebude, ať už si zvolíte akci, která má k podívané určeny prostory v 1. NP, nebo ve 2. NP restauračního komplexu.
   
 7. Můžete se přijít naobědvat nebo povečeřet se skupinou přátel, rodinou, nebo singl.
   
 8. Můžete vaši návštěvu pojmout i jako firemní event či soukromou oslavu, rezervovat si část restaurace,
  nebo další podlaží restaurace a hlavně - sjednat pro vás další body programu.
  Můžete si objednat např. i nadstandardní výzdobu a vybavení.
   
 9. Důležité upozornění: uzávěrka přijímání závazných rezervací vstupenek je obvykle středa, do 12.00 hod. 
  před danou dostihovou sobotou. Po této uzávěrce již není možné zajistit, že se ke vstupenkám dostanete. 
   
 10. Některé chrtí akce jsou tématicky laděny -  a můžete se i Vy vyřádit a ladit svůj outfit např. do Havaje, k pirátům, apod. Můžete v historickém ceremoniálu při dostizích chrtů soutěžit o nejkrásnější dámu s chrtem (chrt vám bude na promenádu zapůjčen), nebo stejně jako při dostizích koní v Ascotu, tak i při dostizích chrtů v Praze soutěžit o nejkrásnější klobouček přítomných dam. Vaší kreativitě při výběru klobouku a jeho zdobení se meze nekladou! 
  Sledujte však naše upoutávky ke konkrétní akci, které dostihový Dress code upravují!  

EUBC2007_DSC007444-doktorova.jpgdivaci_300_CZID10_NQ1M7399.JPG

- fotografie z předchozích ročníků akcí CGDF - 
 

 1. Dostihy chrtů u nás mají své kouzlo jako dostihy denní i jako dostihy večerní - doporučujeme vyzkoušet obě varianty.


   
 2. Sejdeme se na chrtích dostizích - Doporučujeme zavést obyčej, ve kterém si zakotvíte do svého celoročního programu volného času návštěvy u nás pravidelně, vícekrát za sezónu - uvidíte, jak se chrtí akce mezi sebou liší,
  i se změnami ročního období, také s ohledem na doprovodné programy chrtích dostihů a tématicky laděné dostihy.
  Naše vstupné není horentní. Jestli alespoň jednou za měsíc obědváte či večeříte mimo svůj domov - proč ne tady a k tomu nemít i program?

   
 3. Jestli volíte návštěvu podle termínu, zjistěte si ještě, půjde-li o denní nebo večerní dostihy a tím pádem víte, které podlaží komplexu bude pro diváky dostihů v daný termín otevřeno. Můžete si prohlédnout prostory divácko - restauračního komplexu Four Leaf Restaurant.
   
 4. Jestli volíte svou návštěvu dle prostředí, ve kterém budete shlížet na dostihy  - Klikněte na jednotlivé odkazy rozcestníku:  http://www.greyhoundpark.cz/clanky/restaurace.aspx  a vyberte si dle svého naturelu a chuti, ve kterých prostorách si chcete užít zábavu a pak hledejte termín.   
   
 5. Doporučujme však neuvažovat s vaší návštěvou u nás ve smyslu POTOM / NĚKDY, tedy tak, že "na nejbližší  termín akce bych si sice vstupenku mohl koupit, ale ještě i něco jiného mám v plánu, (eventuelně se mi nechce), a oni v tom Kalendáři mají uvedeny i další akce s chrtími dostihy, tak na ně půjdu NĚKDY potom".
  POTOM totiž už nemusí být. Další akce, (ne-li několik) může být pro individuální veřejnost uzavřena! 
   
 6. Pro některé chrtí akce si obchodní společnosti - firmy předem rezervují buďto části, nebo celé prostory.
  Proto prosíme individuelní návštěvníky, aby si vstupenky rezervovali co nejdříve, nejlépe ihned poté, co je zveřejněna upoutávka k akci.
 1. Dle zvoleného místa v komplexu restaurace při chrtích dostizích buďto je nebo není stanoven dress-code. Čtěte upoutávky k akci. Inspirovat se můžete na portálu: http://www.zazabavou.cz/doporucujeme/jak-na-dress-code/
   
 2. Při dostizích chrtů se na výsledky běhů chrtů tipuje.
  Dále viz historické informace o dostizích chrtů chovatelských spolků za první republiky, o tehdejším sázení na chrty, apod., v článku spřátelených webových stránek :
  http://www.cgdf.cz/cs/historicky-ceremonial-v-upominku-na-elegantni-tricata-leta-minuleho-stoleti.html 

  Vyhlidkova_restaurace_Greyhound_Park_Motol_IMG_6051.JPGVýsledek obrázku pro prague night greyhound  
 3. Pro Kvalifikační dostihy chrtů (kvalifikace chrtů na následující dostihy - podobně jako ve Formuli 1) jsou určena divácká místa v 1. NP, na tento typ dostihů se netipuje.
   
 4. Vstupné - Navzdory zažitým představám mnohých lidí v ČR, že dostihy chrtů jsou pro některé lidi téměř nedostupná záležitost, (někteří zas, že je všechno zadarmo, tedy stačí se přijít jen tak "podívat"), podařilo se nám zajistit, že tomu tak nemusí být a připravit pro vás velmi výhodné vstupenky s balíčkem služeb, které se liší dle toho, zda podívaná na chrtí dostihy probíhá  v 1. NP, nebo ve 2. NP divácko-restauračního komplexu Four Leaf Restaurant, a dle zvoleného "balíčku" služeb.  
  Součástí balíčku jsou také poukázky na konzumaci v restauraci. 
   
 5. Uhrazené pokázky dobře uschovejte - jsou platidlem v restauraci, a předložte je při placení své útraty.  
  Svou útratu navíc (nad předplacený vámi paušál) uhradíte u obsluhy v restauraci. 

   
 6. Připravili jsme pro vás velmi výhodné "balíčky":
 • Pro místa ve II. NP (Vyhlídková restaurace  - s malou krytou terasou), jsme pro vás vytvořili velmi výhodné rezervační balíčky.
  Jistě si vyberete z
  balíčků: Silver, Gold, Platinum.
  Stanovený Dress-code je pro tyto prostory závazný. 
   
 • Pro místa v 1. NP (krytá Vyhlídková terasa se stolečky a s tribunovými sedátky):
  ( Pro účely některých chrtí akcí jsou prostory Sport-Bar s terasou uzavřeny). 

  ​STANDARD:
  Pro místa v I. NP - tribunová sedátka na Velké vyhlídkové terase jsme pro Vás vytvořili velmi výhodný balíček"Standard". (self-servis)
  Sběr tipovacích lístků - u bookmakers v recepci.
  Dres-code 
  je pro tyto prostory vítán, nikoli povinný.

STANDARD PLUS:
Pro místa v I. NP -  stolečky na kryté Vyhlídkové terase - jsme pro vás připravili velmi výhodný balíček "Standard Plus". (self-servis). Prodávají se celé stolky se čtyřmi křesílky.
Sběr tipovacích lístků - u bookmakers v recepci.
Dress-code je pro tyto prostory vítán, nikoli povinný.

NADSTANDARD:
Pro místa v I. NP -  stolečky na Velké Vyhlídkové terase - můžete si připlatit za nadstandardní služby.
Můžete si připlatit i personál pro vaši výhradní obsluhu, objednat jejich konkrétní cizojazyčnou vybavenost, ubrusy,
výzdobu, apod. -  a máme zde 
balíček "Nadstandard". 
Sběr tipovacích lístků - v recepci. Objednat a připlatit si můžet i ten luxus, aby bookmakers přišla k vám ke stolu. 
Dodržení dostihového Dress-code je pro tyto prostory předpokládáno.

 1. Velmi výhodné pro firemní i soukromé eventy je, uspořádají-li event při dostizích chrtů v termínech akcí Greyhound Parku, nikoli na objednávku během pracovního týdne. Provozní náklady akce o dostihovém dni v sobotu jsou na bedrech Greyhound Parku. Rezervujte si žádané prostory včas!
   
 2. Velmi výhodné pro vás je, a můžete projevit i svou vlastní kreativitu, uspořádáte-li svou soukromou akci (oslava narozenin, promocí, rozloučení se svobodou, svatební hostiha, apod.) při dostizích chrtů v termínech akcí Greyhound Parku. Jíst či pít a oslavovat své soukromé příležitosti můžete v jakémkoli podniku, ale jen u nás v Greyhound Parku budete mít k tomu ještě exkluzivní program v exkluzivním prostředí - nemusíte se obávat toho, že by se sezvaní hosté třeba nudili,  a nebudete je zároveň obtěžovat či stresovat nějakou fyzickou aktivitou - zábavu vám zajistí například i tipování na chrty. Můžete pro ně zajistit i své vlastní výhry!
   
 3. Můžete si sjednat a nechat svůj stůl /stoly či celou část vyhrazených prostor pro váš firemní či soukromý event specielně ozdobit. (např. balónková dekorace).​ Dle počtu osob můžete očekávat např. láhev dobrého vína zdarma.
  Firemní či soukromý event pořádaný při dostizích chrtů - j
  de o běžnou věc v zemích, které jsou tzv. kolébkami dostihového sportu, a ve kterých jsou závodiště (chrtí i koňská) podobného typu (např. Anglie, Irsko, Amerika, Austrálie, atd.) Zarezervujte si žádané prostory včas!
          SPORT-BAR s krytou terasou - zahrádkou
  - výzdoba narozeninových oslav v Greyhound Parku -                      - diváci chrtích dostihů v Anglii - 

   
 4. Přejete-li si uspořádat chrtí dostihy specielně pro účely Vašeho eventu, (firemního nebo soukromého) 
  v jiný, než sobotní den, informujte nás na známém e-mailovém spojení. 
  Uspořádat pro vás můžeme i další "sázkové" příležitosti, a to tipováním na dostihy chrtů, které vám promítneme
  na všech TV displejích všech prostor - dívat se budete stejně, jako je tomu v Irsku či Anglii, apod.
  I živé chrty Vám před závody předvedeme. 
   
 5. Dostihy chrtů pořádají v Greyhound Parku Motol majitelé chrtů sdruženi v České greyhound dostihové federaci, (nikoli Greyhound Park Motol, jak se někteří mylně domnívají), a to od března až do října, a dále do doby, dokud to klimatické podmínky v ČR dovolí - nesmí promrznout dráha. (chrtům déšť nevadí - na vás pršet nebude). 
   
 6. Můžete strávit den či večer netradičně!  Psi si zaběhají, což je pro každého - člověka i psa , natož pro chrta - zdravou aktivitou, zaběhají si na nejkvalitnějším povrchu, který lze pro jejich nožky vymyslet - dráha s pískovým tělesem a s klopenými zatáčkami, žádná louka, kde na ně číhají drny, krtince, může zvábit lesní zvěř, atd.,dostane se jim čeho potřebují, vy se přitom pokocháte krásou chrtů, a na výsledky jejich "honu" můžete i tipovat, takže si užijete i napětí a adrenalinu. Sličné bookmakers vám při vašem tipování budou k dispozici.

  Ještě více obslužných míst - ještě rychlejší servis Ještě více obslužných míst - ještě rychlejší servis
  - drink servis na pláni - 

   
 7. Zamrzí, když i přes zavedené výhodné balíčky služeb při chrtích dostizích, (které ani zdaleka nekryjí vynaložené náklady), se někteří lidé snaží přijít do areálu s batohem, ve kterém mají vlastní svačinku či pití - jen aby v areálu, ve kterém jsou víc než půlden a využijí přitom zdarma kdečeho, nic navíc - než nezbytně musí - neutratili a restauraci náhodou nepodpořili. 
  Na terase restaurace, či v případě kombinace programu se šlapacími čtyřkolkami pak na našem dřevěném sezení na pláni, schovaní pod naším deštníkem - tito lidé vytáhnou z tlumoků vlastní jídlo a začnou svačit a popíjet. Připravují takto team restaurace o příjem, přičemž zneužívají zařízení a vybavení areálu. Nikam do restaurací, nejen u nás, se nesmí vnášet a konzumovat vlastní jídlo a pití - i prostor i sedátka na pláni jsou součástí služeb restaurace s Drink-servisem.
  Jistě nemáte v úmyslu u nás provozovat tuto velmi potupnou aktivitu. Navíc - ostraha objektu by vás mohla vykázat z objektu, a to i přes zaplacené vstupné. 


Je přísně zakázáno:

 • je zakázáno do areálu vodit jakákoli zvířata než ta, která jsou předmětem startovní listiny či programové skladby. 
 • je zakázáno do areálu vnášet batohy, velké tašky a kufry, apod.  
 • vlastní nápoje a pokrmy! - i sportovní plocha a tamní sezení, či tribunová sedátka - jsou považovány za součást restaurace!  
 • je zakázáno vnášet do areálu profesionální záznamové zařízení, včetně fotoaparátů! - je nutná předchozí písemná akreditace! 
 • dále viz Návštěvní řád. 

Děkujeme za pochopení.

Užijte si mnoho zábavy a vychutnejte si vybranou akci.  

Jistě se brzy uvidíme o zábavním dni či noci!  
Budeme se těšit.

CD09_divaci_klobouky_Nq1m6174_small.jpg

                                                         Užitečné odkazy:

Chrtí dostihy

2. NP:  
Vyhlídková restaurace, terasa, bar

Balíčky Silver_Gold_Platinum_

2. NP:  
Vyhlídková restaurace, bar, krytá terasa
Schéma míst při chrtích dostizích 
 
Chrtí dostihy 1. NP: Sport-Bar, Cafe Gallery,
Vyhlídková Terasa, tribuny
Balicky_Standard_Nadstandard_
1. NP: Sport-Bar, Cafe Gallery, 
Vyhlídková Terasa, tribuny
Schéma míst při dostizích - 1.NP
Chrtí dostihy Balicky_Basic_Sport_
Kvalifikacni_chrti_dostihy

 Cafe Gallery,
Vyhlídková Terasa, tribuny
 
Chrtí dostihy

Naše
Sázení - Betting

 
Chrtí dostihy

O areálu GPM:
https://www.greyhoundpark.cz/o-arealu-greyhound-park-motol/

U nás hobby a profesionální podmínky
pro chrty

https://www.greyhoundpark.cz/o-arealu-greyhound-park-motol/
Chrtí dostihy Máme rádi chrty
We Love Greyhounds

 

Kdo je to greyhound

https://www.greyhoundpark.cz/o-arealu-greyhound-park-motol/

Chrtí dostihy
https://www.greyhoundpark.cz/zkuste-zavodniho-greyhounda-chrta-s-minulosti/
 
Chrtí dostihy https://www.greyhoundpark.cz/ucel-stavby-profesionalniho-chrtiho-zavodiste-v-praze/  

 

Některé závodní technologie nutné pro závody chrtů:

        TĚLESO DRÁHY                             STARTOVACÍ BOXY                        ZÁZEMÍ PRO CHRTY              

           ZÁCHYTNÁ PLENTA                        ŘÍDÍCÍ VĚŽ                               MULTIMEDIÁLNÍ CENTRUM

Zavody_chrtu_v_Praze_1930_scan_clanku_LN.jpg

AktivityAktivityAktivityAktivityAktivityAktivityAktivityAktivity

Chrtí dostihy na chrtí závodní dráze v Greyhound Parku - obecně:

Chrtí dostihy na chrtí závodní dráze Praha pořádají majitelé chrtů sdruženi v České greyhound dostihové federaci. (CGDF). Majitelé chrtů jsou z celé ČR, i přilehlého Rakouska. Členové CGDF jsou ochotni přimout ke svým akcím i určitý počet majitelů chrtů organizovaných v jiných českých dostihových organizacích, z jiných dostihových drah. 

Dostihy chrtů, stejně jako přípravné akce k nim (chrtí škola, solo-trialy, tréninky, apod.) jsou nevýdělečnou činností, která musí být, stejně jako jakýkoli jiný menšinový sport, sponzorována. Uvidíte-li dostihy chrtů v našem areálu Greyhound Park Motol, můžete majitelům chrtů z CGDF poděkovat za zážitky z krásy běžících chrtů - jejich úsilí, oběti, finance i energie vynaložené na péči o závodního chrta je nezměrná, na této činnosti nevydělávají, ale naopak prodělávají, mnozí z nich mají náročná občanská povolání.     
Dále viz článek v odkazu: http://www.cgdf.cz/cs/zakladni-udaje-1.html

Chcete-li se stát sponzorem dostihů chrtů neziskového sdružení Česká greyhound dostihová federace (CGDF) a pomoci tomuto málopočetnému sportovnímu odvětví, nebo jestliže by Vás potěšilo, aby některý z dostihů chrtů nesl Vaše jméno či jméno Vaší firmy, kontaktujte CGDF na jejím spojení.

Členové České greyhound dostihové federace odvedli velké množství dobrovolnické práce v přípravném období areálu při testování jednotlivých technologií, při údržbě a úpravě areálu odvedli mnoho brigádnických hodin ve svém volném čase, zdarma, a na své náklady - pro budoucí sportovce.  Patří jim za to uznalé díky současných i budoucích generací sportovců. 

Reportáže z chrtích dostihů pořádaných CGDF v Greyhound Park Motol naleznete v odkaze:
http://www.cgdf.cz/cs/default.aspx


Chrtí dostihy v České republice
Bližší informace o chrtích dostizích v České republice - viz článek spřátelených stránek CGDF v odkaze:
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-dostihy-v-ceske-republice-1.html

Související odkaz: 

LEXUS GREYHOUND RACE:
http://www.cgdf.cz/cs/lexus-praha-greyhound-races-winners.html

SEAT GREYHOUND RACE:
 https://www.facebook.com/photo.php?v=501563639961644&±set=vb.145468882237790&type=2&theater

Chrtí dostihy Praha - PRŮVODCE - Fotogalerie

Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce
Chrtí dostihy Praha - Průvodce

CZECH INTERNATIONAL, a.s. - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.