Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Chrtí dostihy - školení stewardů České Greyhound Dostihové Federace

Školení externích majitelů chrtů (registrovaných nepravidelných)
 

Dne 7.3.2017 se v Greyhound Parku Motol konalo  již druhé školení stewardů chrtích akcí (steward – handler, steward – catcher),
a to ve 3. stupni. Školení stewardů prováděl dostihový manager České Greyhound Dostihové Federace. (ČGDF).

(Školení stewardů 1. stupně,  kteří jsou již držitelé licenci pro výkon funkce steward – závodčí a steward – odchyt pro obsluhu všech plemen chrtů, i psů, které nevlastní, jsou proškolováni před zahájením sezóny a průběžně během chrtí sezóny.)

Známo, že Greyhound Park Motol je chrtí závodiště na profesionální úrovni, a tak skýtá různá zařízení, vybavení a provozy, která v kontinentální Evropě neexistují. Zejména praktické školení i v této oblasti je tedy nutností.

Nový článek...Nový článek...Nový článek...

Praktická část školení probíhala v místnosti Přejímky chrtů, v Greyhound Racing Paddocku, Stable boxech, dále u startovacích boxů, startovacího prostoru, odchytového prostoru, a podobně.  Teoretická část zahrnovala celou šíři provozu chrtích akcí ČGDF v pronajatých prostorách v Greyhound Parku Motol. 

Jak známo, Česká greyhound dostihová federace se při svých akcích pohybuje v prostorách patřících  akciové společnosti CZECH INTERNATIONAL, as., v prostorách její provozovny Greyhound Park Motol,  a proto je nutno znát i další pravidla (provozní řády), nejen Dostihový řád ČGDF. (Asi podobně, jako kdybychom jako „chrtaři“ chtěli uspořádat  nějakou svou akci např. v O2 Aréně).

Od včerejšího dne může druhá proškolená část majitelů chrtů /trenérů z různých dostihových organizací / jiných dostihových drah v chrtím provozu České Greyhound Dostihové Federace v Greyhound Park Motol samostatně fungovat a obsluhovat své pejsky.

Majitelé chrtů mohou využít možnosti, která se jinde v kontinentální Evropě zjevně nenabízí a mohou předat své pejsky k péči stewardů 1. stupně, (v podstatě se to podobá dětské školce s pečovatelkou) a mohou se v podhodlí dívat na běhy svých pejsků z tribuny či z restaurace – jako divák, nebo jako trenér a vyhodnocovat jejich běhy.
Takovou příležitost jen stěží jinde v amatérské kontinentální Evropě naleznete. 

Chrtí dostihy - STEWARDIChrtí dostihy - STEWARDIChrtí dostihy - STEWARDI

U ČGDF se různé role majitele chrta během chrtího provozu nesmí volně promíchávat a prolínat dle libosti. Běžný obrázek amatérských dostihů je takový: např. majitel chrta jako steward (drží svého psa) a a přitom se dívá na dostihy jako divák.
To chrtům škodí, (pokud bezprostředně po podívané neběží) a v důsledku to může vést ke zranění psů. 

Gratulujeme všem externím majitelům chrtů,  že pro své chrty zvolili to nejlepší – chrtí závodiště na profesionální úrovni, které je ojedinělým nejen v kontinentální Evropě, ale i unikátem celé Evropy.

Dopřáli jste svým nejdražším to nejlepší – říkáme k tomu.

Pro chrtí závodiště Greyhound Park Motol:
Česká Greyhound Dostihová Federace


Související odkazy:

 


Chrtí dostihy - ROZCESTNÍK
Stewardi chrtích dostihů chrti-dostihy-stewardi/

Vhodné boty na dráhu: http://www.cgdf.cz/cs/chrti-piskova-draha-praha-vhodne-boty-na-drahu.html

Chrtí dostihy - školení stewardů České Greyhound Dostihové Federace - Fotogalerie

Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...
Nový článek...

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.