Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Zlatý chrt 2014 - Golden Greyhound Awards v Praze

Co mají společného chrti, Iva Kubelková a Linda Rybová?

Červený koberec, zlaté sošky, vlastní limuzíny a péči jako králové. To vše mají nadšení chrtí závodníci, 
kteří právě přebrali ceny za své vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezóně šampionátu
Zlatý chrt 2014. Sošky jim přišly předat přední české VIP. Vyhlášení moderovala již tradičně známá
milovnice chrtů Heidi Janků v Greyhound Parku Motol v Praze.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Chrti jsou ušlechtilé plemeno. Tito pejsci byli vyšlechtěni pro běh a jsou v tom dokonalí. Možná, že až přestanu zpívat a budu mít čas na trénink a vše, co chrt potřebuje, kdo ví…Teď jsem ale dost zodpovědná a vím, že kvůli svému vytížení bych jejich nároky nezvládla, přiznala Heidi Janků, která by díky své každoroční účasti na předávání sošek Zlatého chrta mohla být jmenována kmotrou chrtích závodníků u nás.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Ceny letošním vítězům přišli předat:
Vladimír Hron, Kristýna Janáčková, Heidi Janků, Iva Kubelková, Oldřich Navrátil, Pavel Nový, Sabina Remundová, Linda Rybová, Karel Štědrý, Zuzana Vejvodová a Lešek Vronka s manželkou Halinou Mlynkovou. Mezi vzácnými hosty byli
zástupce Louis Vuitton Praha pan Vojtěch Kopecký, fotograf Jadran Šetlík, producent Ivo Pavlík, a další.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Již druhým rokem probíhal slavnostní ceremoniál v Greyhound Parku Motol, který je největším a nejexkluzivnějším chrtím dostihovým závodištěm v kontinentální Evropě a svými australskými závodními technologiemi je unikátem dokonce v celé Evropě. Letos poprvé navíc vyhlášení doprovázel i ukázkový dostih, aby si pozvaní hosté mohli lépe představit, jak vše probíhá a za co si vítězní chrti odnášejí své zlaté sošky.  

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Vítězný chrt letos nebyl jen jeden, ale o titul Zlatý chrt - Velmistr se podělili hned dva greyhoundi, každý ve své kategorii -
Sir a Lady. Na slavnostní vyhlášení přijeli oba chrtí atleti ve své vlastní luxusní limuzíně, ze které vyskočili rovnou na červený koberec. Jako opravdové hvězdy si poté se svými majiteli došli pro své zlaté sošky.
Předávání Chrtích Oscarůje událost, která nemá ve světě obdoby a značí obrovskou úctu majitelů
dostihových greyhoundů k tomuto noblesnímu plemeni.


Svou lásku ke psům přiznal i Oldřich Navrátil: „Na chrty nahlížím jako pejskař stejně, jako na všechny ostatní psy, takže s láskou. Obdivuji na nich, že na rozdíl ode mě, zarytého nesportovce, jsou schopni rychle běhat, a to ještě s radostí.

„Na chrtích dostizích jsem ještě nikdy nebyla, ale musím přiznat, že mě to zajímá. Když se na ty psy podívám, tak jsem přesvědčená, že je pro ně závod zábava a běhat je těší,“ odhadovala psí pocity Kristýna Janáčková při hlazení vítězných chrtů.
Na chrtím, ba dokonce ani koňském, dostihu nikdy nebyla ani Sabina Remundová i přesto, že psy má moc ráda. „Mám moc ráda všechna zvířata. Kdysi jsem měla psa Aleše, dochovala jsem ho až do jeho devatenácti let. Byl to člen rodiny a já si nedokázala pořídit nového. Ale cítím, že už je to dlouho a že si už brzy nějakého pořídíme,“ v plemeni zatím nemá jasno, tak proč by to nemohl být právě chrt? Ale to můžeme jen spekulovat.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Je až neuvěřitelné, jaké péče se chrtím závodníkům na dráze v Greyhound Parku Motol dostává. Chrti mají nejen skvělé figury, lesklou srst a krásné zuby, což dokazuje dokonalou péči, ale jejich majitelé jim dopřávají i v oblasti módy. Toto tvrzení dokázala perfektně upravená chrtí slečna Queen Vuitton, která očividně odešla přímo z pedikúry, jelikož měla růžově nalakované drápky.
Na fotografii je krásná Vuittonka spolu se zástupcem butiku Louis Vuitton Praha, panem Vojtěchem Kopečným.
Obě dámy mají na sobě outfit značky LV, krásná Vuittonka pak přívěsek s logy LV. 

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha  

Chrti ale nejsou jen skvělými sportovci s famózní pedikúrou, ale jsou i dobrosrdečnými dárci. Celou svou velmistrovskou výhru totiž oba vítězové věnovali na dobročinné účely. Queen VUITTON  věnovala šek v hodnotě sto tisíc korun nadaci Ivě Kubelkově, která jako patronka přišla zastupovat Farní charitu, Azylový dům Lovosice. „Každá žena se může dostat do situace, ve které si nikdy nepřála být. Ze dne na den se může díky nepříznivé životní situaci ocitnout bez střechy nad hlavou a to jak sama, tak se svými nezaopatřenými dětmi. Cílem našeho projektu je poskytnout těmto ženám ubytování, které ale musí někdo financovat. Proto jsem velice vděčná všem, kteří nemyslí jen na svůj blahobyt a takovéto projekty podporují," poděkovala České greyhound dostihové federaci Iva Kubelková. Občas se o chrty pečuje lépe než o lidi, a proto chtěli v rámci svých možností pomoci.

Velkolepý dar ve stejné hodnotě daroval i Big Daddy GUCCI  Lindě Rybové pro Nadační fond Kolečko, jehož je patronkou. „Chtěla bych moc poděkovat chrtům za jejich ohromný dar pro naši nadaci. Snažíme se pomáhat dětem postiženým následky dopravních nehod, nebo jiným úrazem a zmírnit fyzické, psychické a sociální dopady, které s tím souvisejí. Finanční dary v takovéto výši nám v naší snaze nesmírně pomáhají a musím přiznat, že se těším, až budu dětem vyprávět, že na nové vybavení jim přispěli pejsci," sdělila věčně usměvavá Linda Rybová.

V rámci galavečera proběhlo už tradiční odhalení autorské olejomalby na plátně Františka Ringa Čecha, jehož naivní umění provází dostihový šampionát již řadu let.  Svým štětcem tentokrát vytvořil obraz s názvem „Vítězný let Gucciho a Rudolfa“ a humornou legendu k němu přednesl herec a bavič  Vladimír Hron.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Majitelé greyhoundů, kteří se sdružují v České Greyhound Dostihové Federaci (CGDF), nenechají svého psa startovat
na kluzké travnaté dostihové dráze, výhradně jen na dráze s pískovým tělesem dráhy specielní konstrukce a nestaví je na start víckrát, než jednou za 24 hodin. Tato dostihová dráha má specielní mnohovrstvou konstrukci a laserem zaměřené klopení zatáčky dostihové dráhy, takže náběh do zatáčky je pozvolný, klopení dráhy psům v běhu pomáhá a chrti nemusí překonávat velkou odstředivou sílu, což jim šetří klouby.

Finální písek je mletý na zakázku, je frakce 0 - 1mm, (což je vpodstatě téměř pudr) a ve specielním poměru smíchán s jílem - psi musí došlápnout do měkkého podkladu, ale přitom musí mít pevný odraz. Psi nevytrhávají drápky kořeny trávy, nevpádávají jim tlapičky mezi drny, nepřiberou hrudí větev nějakého stromu, jak se často stává, když někdo vypustí závodního chrta k běhu tam, kam by neměl. Skvělá chrtí dostihová dráha je trochu věda. 
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01647/large/2-Greyhound_Park_Motol_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_9386_v.jpg

„Pro chrty tu máme skvělé podmínky jak pro trénink, tak pro závodění. Trénují na nejlepší závodní dráze s pískovým tělesem v Praze – Motole a díky těmto podmínkám mohou bez problémů závodit i ve vyšším věku,
než je v Evropě běžné,
řekl s hrdostí Zdenek Grondol, prezident CGDF a dodal: „na závodní dráze kontinentální Evropy stěží uvidíte chrta, kterému  je 5-6 let. U nás v CGDF pravidelně soutěží klidně i desetiletí greyhoundi, na kterých vidíte, že jsou plni síly a závodění jim přináší radost.“

Jarmila  Grondolová z CGDF dodala: "Ti chrti, kteří již závodit nemohou, se na dostihové dráze rádi proběhnou jen tak - bez návnady. Chrti si pamatují, že tady stíhali zajíce, a tak někteří si sami svou rychlostí oběhnou ovál jakoby zajíce viděli, někteří běží a hledají, kam se jim zajíc schoval. Každopádně jsou velmi šťastni, že tam také mohli být. Dostihová dráha je pro závodní chrty odměna."   

Šampionát Zlatý chrt pořádá každoročně Česká greyhound dostihová federace (ČGDF) a vyhlašuje vždy vítěze v několika kategoriích. Chrti, kteří získají ve své kategorii za celou závodní sezónu nejvíce bodů, obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a poté Velmistr.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Na začátku sezóny 2014 se do závodů CGDF kvalifikovalo celkem 18 greyhoundů, což je na dostihovou dráhu v Česku víc než úctyhodný výkon. (Jinde v ČR pravidelně běhají tak 2 - 4 greyhoundi, nebo žádný).
Oproti loňskému roku to znamená nárůst o 4 kvalifikované chrty. A dalších 5 závodních greyhoundů právě dorazilo z Irska do Prahy, a adaptují se na chrtí dostihovou dráhu v Praze Motol.  Počet "pilotů" Formule CGDF je shodný s počtem jezdců Formule 1.


V kategorii Zlatý chrt Sprint – lady získala nejvíce bodů fena Kinloch CHANDON, která zvítězila prvním rokem a byl jí proto připsán titul Zlatý chrt – Vítěz. V kategorii Zlatý chrt Sprint – sirzvítězil Big Daddy GUCCI, který své prvenství obhájil již po třetí a obdržel tak titul Zlatý chrt – Velmistr. V kategorii Zlatý chrt Classic – sirsi první místo vybojoval teprve dvou a půl letý Kinloch MOËT a v kategorii Zlatý chrt Classic – lady“ to byla čtyřletá Queen VUITTON. Kinloch MOET získal svou první výhrou titul Zlatý chrt – Vítěz“ a Queen VUITTON svým třetím vítězstvím titul Zlatý chrt – Velmistr.

Kuriózní je, že oba Zlatí chrti – Vítězové, tedy Moët a Chandon, jsou sourozenci a oba Zlatí chrti – Velmistrové, tedy Gucci a Vuitton, jsou rovněž sourozenci. 

Jména závodních chrtů Velmistrů budou zvěčněna v síni slávy v Greyhound Parku Motol. Přesněji - budou uvedena ve zlaté hollywoodské hvězdě v galerii společně s obrazy, a to, jak vyjádřil Ringo,  „Na počest a věčnou slávu“ těchto chrtích Velmistrů.

http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01634/large/Berg_Toys_Cup_Greyhound_Park_Motol_CGDF_IMG_8494.jpghttp://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01634/large/Berg_Toys_Cup_Greyhound_Park_Motol_CGDF_IMG_8343.jpg

V Greyhound Parku Motol je možnost nejen sledovat chrtí závody, ale kdokoliv může přijít a užít si den plný zábavy a adrenalinu, nebo jen tak relaxovat na některé z krytých zahrádek. Sportovně-zábavní areál Greyhound Pak Motol, který  je obkklopen zelenými svahy, je součástí přírodní památky Košíře – Motol, a tak se zde skvěle relaxuje i sportuje.
K dispozici jsou k zapůjčení eco-motokáry,  šlapací čtyřkolky velké i malé, i double šlapadla. Na své si přijdete, i pokud chcete zažít gurmánský zážitek v komplexu restaurací Four Leaf Restaurant s unikátní vyhlídkovou restaurací, sport barem a cafe galerií.

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

Nový šéfkuchař Four Leaf Restaurant, který vařil  ve vyhlášených restauracích v ČR i v zahraničí,   m.j. v Irsku, v Riz Carlton Power scourt, VIP lounge a Gordon Ramsay restaurant, potěšil celebrity i ostatní VIP hosty slavnostního ceremoniálu Chrtích Oskarů, a to dokonce i ty nejnáročnější, kteří trasu své dovolené plánují dle toho, která michelinská restaurace ve světě jim právě mohla rezervovat místo.  Slavnostní tabule uspořádaná na počest Zlatých chrtů byla ve zlato-černém provedení,
s akcenty hollywoodských hvězd, skvělá „pro jazyk i pro oko“.   

Česká greyhound dostihová federace, www.cgdf.cz,

Nezkrácené znění tohoto článku naleznete v odkaze:
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-oskari-2014-zlaty-chrt-2014-golden-greyhound-awards.html

Související odkazy:
Chcete-li vědět víc o dostizích chrtů v ČR, dostihových drahách, apod.,: 
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-dostihy-v-ceske-republice-1.html​

 

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha - Fotogalerie

Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha
Chrtí Oskaři v Greyhound Park Motol Praha

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.