Zábavně relaxační resort Praha - Motol

CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS

CHRTÍ OSKAŘI 2015 v Greyhound Parku Motol v Praze 
 

Tato velkolepá událost má s tou americkou mnoho společného. Vítězný chrt například také přijíždí v limuzíně a na vyhlášení cen kráčí po červeném koberci za nekončícího cvakání fotoaparátů. Lze tedy vidět jistou paralelu, pouze s rozdílem, že si sošky nepřebírá samotný výherce, nýbrž jeho majitel. Mimo dohled veřejnosti jsou závodní chrti velmi hýčkaní a mají nadstandardní péči, o které se mnohým z nás může jen zdát. Komfortní život je podmínkou, stejně jako komfortní dostihová dráha či komfortní strava i výtečné genetické předpoklady, aby pak zaslouženě stanuli na stupních vítězů.

 

Ceny letošním greyhoundím vítězům šampionátu Zlatý chrt Formule CGDF přišli předat známé VIP osobnosti, a to spolu se Simonou Krainovou také Filip Čapka, Kateřina Klausová, Kristina Kloubková, Vlastina Svátková, Barbora Šporclová Kodetová, Pavel Šporcl a Richard Tesařík, Jan Přeučil, Eva Hrušková.
Chrtí akci již tradičně moderovala milovnice chrtů Heidi Janků, která tradičně i zazpívala písničku o chrtech.

Přítomni byli kromě VIP hostů a členů České greyhound dostihové federace i návštěvníci, kteří si na akci zakoupili vstupenky, a nechyběli ani novináři známých médií, fotografové, TV, atd., včetně kolektivu módního domu Louis Vuitton Praha, zastoupeném panem Vojtěchem Kopeckým. 
V programu bylo kromě oceňování i ukázkový dostih greyhoundů, kteří nebyli tohoto dne oceňováni.
Vítězem tohoto Show Greyhound Race byl původem australský greyhound LOUIS, bratr vítězné VUITTON. Z řad obecenstva v žertu zaznívalo, že "Lojzíček" věděl, že musí své sestřičce udělat radost, aby tohoto dne byla oslavována obě jména - 
LOUIS a VUITTON.  


VIP osobnosti slavnostní chrtí akce vyjádřili:  

„Vypadají vznešeně, chytře a jsou rychlí“, vyjádřila se k závodním greyhoundům Kristina Kloubková, která si užívala atmosféru Greyhound Parku Motol se svoji dcerkou. „Vůbec jsem netušila, jak rychle dokáže chrt běžet. Na internetu jsem zjistila, že běží 65 km v hodině. Stejně jako kůň! Když to poměřím s jízdou v autě, tak dokáže běžet opravdu rychle,“ nevěřícně dodala, „Je vidět, že jsou stejně soutěživí, jako my, lidé.“

Na chrtích závodech bylo mnoho známých tváří poprvé. Jednou z nich byla například Vlastina Svátková, pro kterou byl závod chrtů takovou vzpomínkou na jejího 13 letého italského chrtíka. Moc se na něj těšila a komentovala jej slovy: „Závod greyhoundů se mi moc líbil! Je vidět, že závodění je opravdu baví, a že je do toho nikdo nemusí nutit.“ Mezi celebritami po závodě vypukla horlivá debata o objektu, za kterým chrti celý závod běží. „Už to mám! Je to elektrická veverka,“ zvolala Vlastina Svátková a pobavila tak ostatní tipující. Předem připravená Kristina Kloubková ji ale poučila, že umělý objekt je ve tvaru mývala, protože původního zajíce italští chrtíci rozkousali.
 

Charita na Chrtích Oskarech:

Chrtí závodníci, greyhoundi, se podílejí nejen na úsměvech rozněžnělých fanoušků tohoto plemene, ale i na pomoc potřebným. Již tradičně se vítězný chrt vzdá vítězné odměny a prostřednictvím svého zástupce předává šek na 100.000 Kč, který každoročně putuje na charitu. „Neblahé osudy jiných nám nejsou lhostejné, a proto na charitu myslíme, a pokud můžeme, pomůžeme,“ komentoval předávání šeku prezident České greyhound dostihové federace Zdenek Grondol.

Letos si šek přebírala Simona Krainová, zastupující svou Nadaci Antonika, která se zaměřuje na pomoc seniorům. „Všichni chceme žít dlouho, ale nikdo nechceme být starý. Jedna z cest, jak stárnutí přijmout, je určitě radost v životě. Proto moje nadace má tak zdánlivě obyčejné téma. Věřím ale, že prožívat radostné stáří je důležité," odpověděla na otázku, proč se věnuje seniorům. „Ráda bych poděkovala chrtům a jejich majitelům za velkou podporu a za to, s jakou radostí podpořili moji Nadaci Antonika. Když jsem viděla tyto majestátní psy s jakým nadšením závodí, věřím, že radost do života je naše společné motto“, vyjádřila se Simona Krainová.

 

Šampionát Formule CGDF (Česká greyhound dostihová federace)

Do tohoto chrtího šampionátu se na počátku dostihové sezóny 2015 kvalifikovalo celkem 21 závodních greyhoundů, což je více než minulý rok. Každým rokem závodí v seriálu závodů formule ČGDF kolem 20 greyhoundů, což je číslo obdobné jako u pilotů Formule 1, a po celou sezónu sbírají za svá umístění v jednotlivých závodech body, stejně jako piloti Formule 1.

 I když není chrtí dostihový sport v České republice stále dostatečně znám, těší se nejen vzrůstající popularitě, ale i moderně koncipovanou dráhou, která nemá v Evropě obdobu. „Greyhound Park Motol je jediné chrtí závodiště v Evropě, které má dostihovou dráhu, na které může běžet v jednom dostihu až osm závodníků najednou“, vysvětluje prezident České Greyhound Dostihové Federace (ČGDF) Zdenek Grondol. Greyhound Park Motol má kromě unikátního chrtího závodiště také spoustu možností, jak zde můžete strávit příjemný den plný zábavy s kamarády či rodinou.

Uvnitř samotného závodního okruhu pro chrtí dostihy se nachází dráhy pro motokáry a šlapací závodní čtyřkolky. Po těchto aktivitách si můžete oddychnout třeba ve vyhlášené restauraci s nádherným výhledem na celou pláň obklopenou věncem zelených svahů proslulého přírodního parku Košíře – Motol. 


Chrtí Oskaři 2015:

Letošní rok byl oproti předchozímu netradiční hned v několika ohledech. Největší senzací bylo zřízení titulu Par Excellence za čtyři vítězství v řadě, které bylo s velkou slávou uděleno chrtí dámě Queen Vuitton. (Podobně tomu bylo v předminulém ročníku  i u jeho nevlastního bratra stejného otce - White Elbony, kvůli kterému se zřídil titul Zlatý chrt - Double.) 
Vuitton se může pyšnit vlastním fan clubem, který vznikl spontánně a poznáte je dle barvy typické pro tuto chrtí šampiónku - růžovou. A zajímavostí také je, že oba Zlatí chrti – Mistři, tedy Moët a Chandon jsou sourozenci, které pokřtila sama patronka Zlatého chrta Heidi Janků. I u posledních dvou zmíněných je tedy také patrné, že geny v této soutěži hrají opravdu velkou roli.
 

Sošku zlatého chrta za vítězství v dostihovém šampionátu převzali tito závodní greyhoundi:

-          v kategorii Classic - Lady získává titul: Zlatý chrt – Mistr fenka Chandon, (Kinloch Chandon),                                                                                                        která je i držitelkou traťového rekordu ve sprintu - 279 m.

-          v kategorii Classic - Sir získává titul Zlatý chrt – Mistr: pes Moët, (celým jménem Kinloch Moet)

-          v kategorii Sprint - Lady získává titul Zlatý chrt – Par Excellence: fenka Vuitton (Queen Vuitton)

-          v kategorii Sprint – Sir: získává titul Zlatý chrt – Vítěz: pes jménem Ralph (celým jménem Sky Ralph)

 

Výjimečný ceremoniál, výjimeční chrti

Předávání Chrtích Oscarůje událost, která nemá ve světě obdoby a značí obrovskou úctu majitelů dostihových greyhoundů k tomuto noblesnímu plemeni.

 

Dotazy novinářů ke Zdenku Grondolovi,

- prezidentovi České greyhound dostihové federace
- a statutárnímu zástupci vlastníka dostihového závodiště Greyhound Park Motol,  předsedovi představenstva    akciové společnosti CZECH INTERNATIONAL, a.s.:


Co vás vede již mnoho let podporovat různé charitativní projekty?

"Greyhoundář" jsem asi od roku 1980. Od samého počátku, od kterého se chrtímu dostihovému sportu aktivně věnuji, což je zhruba od roku 2002, jsem nemyslel pouze na chrty, ale zároveň i na ty lidi, kteří se bez pomoci neobejdou. Z těchto důvodů jsem já a další členové naší České greyhound dostihové federace, např. pan Rudolf Želinský, podporovali ty, co podporu potřebují. Ať to byly děti z Jedličkova ústavu, nebo jiné dobročinné organizace a nadace. Neblahé osudy jiných nám nejsou lhostejné a proto na charitu myslíme,  a pokud můžeme, pomůžeme.
 

Co je na závodišti Greyhound Park Motol unikátní?

Greyhound Park Motol je jediné chrtí závodiště tohoto druhu v kontinentální Evropě a jediné chrtí závodiště v Evropě, které má dostihovou dráhu, na které může běžet v jednom dostihu až osm závodníků najednou. Závodní technologie jsou importovány z Austrálie. Uvnitř pískového závodního oválu je navíc i asfaltový závodní okruh pro elektrické motokáry, závodní šlapací čtyřkolky, kolečkové brusle, atd. 
 

Kolik let se věnujete chrtům?

Dostihové chrty vlastním téměř 40 let. Během dostihové sezóny, t.j. zhruba od února do poloviny prosince, každou sobotu na chrtí dostihové dráze, často ještě i během týdne, a to již více než 15 let.    

Více než deset let jsem z Prahy dojížděl na bývalou pískovou dostihovou dráhu u Hradce Králové a věnoval se všem chrtům, kteří tam dojížděli z celé ČR a přilehlých zemí. Nyní to mám z bydliště na pražskou chrtí dráhu v Greyhound Park Motol přeci jen trochu blíže. Na chrtí dostihové dráze prakticky “žiji”, pracuji zde i fyzicky, např. při úpravě dostihové dráhy, apod.
Mimo dostihovou sezónu se podílím na organizačních a technických záležitostech pro další chrtí závodní sezónu. Mohu říci, že jsem chrtům a zajištění skvělých podmínek pro co nejbezpečnější vyžití dostihových chrtů věnoval značnou část svého života a svého jmění. 
Dále mohu odkázat na text článku: http://www.greyhoundpark.cz/zkuste-zavodniho-greyhounda-chrta-s-minulosti/


článek České  Greyhound Dostihová Federace

www.cgdf.cz
 

CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS - Fotogalerie

CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS
CHRTÍ OSKAŘI - ZLATÝ CHRT 2015 - GOLDEN GREYHOUND AWARDS

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.