Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Děti milují dostihové greyhoundy, greyhoundi milují děti

Dostihy chrtů v Praze - skoro jako dětský den

Děti milují dostihové greyhoundy, greyhoundi milují děti 25.4.2015 ZÁBAVNÁ SOBOTA s kvalifikacemi chrtů, závody čtyřkolek o 1.000,- Kč, grilováním na kryté terase

Kdo se jednou seznámí se závodním chrtem greyhoundem .....

Na fotografii výše vidíte irského závodního chrta jménem White Elbony, domácky zvaného "Wajtík", který je zrovna po dostihu - na dekorovacích stupních vítězů - a nemůžete si nevšimnout jeho laskavého výrazu. Vpravo na snímku vidíte australského greyhounda jménem Big Daddy Louis, domácky zvaného "Lojzíček", jak je šťastný.

Když se nezasvěcený jednou seznámí se závodním chrtem, přesvědčí se, že tento pes je něžný, nezáludný, ohleduplný, citlivý a milující. Chrti jsou přirozené dobrosrdeční, mají úžasnou spřízněnost s lidmi včetně dětí. Jsou to dobráčtí a nanároční psi, kteří moc rádi před den lenoší, zvláště když si jednou týdně zaběhají na kvalitní dostihové dráze, jako dostihoví chrti na foto výše - Wajtík a Lojzíček. 

Závodní chrti v blízkosti dětí

Někdy se rodiče ptají personálu dostihů chrtů v Greyhound Park Motol, zdali nemají strach nechat závodní chrty v blízkosti dětí - zejména po dostizích, můžeme vždy odpovědět - nemáme strach, protože závodní chrty - greyhoundy - dobře známe.
Snad proto, že chrti nosí při dostihu závodní košíky - je veřejnost mnohdy mylně vnímá jako nezkrotné zabijáky - přičemž lidé neví, že je chrti nosí ne proto, aby ublížili lidem, ale proto, aby při dostihu neublížili náhodou sami sobě.

Chrti po dostihu jsou více či méně ještě chvíli "mimo", než si uvědomí, že je již "po lovu", než se vzchopí po výkonu,
po chvíli se ale začnou usmívat, 
neboť se jim po běhu vyplavují hormony štěstí - věc známá i lidem po sportování.

Dostávají chrti po dostizích nějakou odměnu?

Někdy se lidé ptají, zdali chrti dostanou po dostizích nějakou odměnu - vždy odpovídáme, že chrti nemusí po běhu na dráze dostávat nějakou "odměnu", když odměna je pro ně již to, že je jejich pán pustí na start na závodní dráhu (kvalitní, s pískovým tělesem, jaká je v ČR jen v Praze) a umožní jim uspokojit jejich vrozenou potřebu - stíhat kořist, (plyšového zajíčka, nebo jinou hračku), chrt ji stíhá, dostihuje ji, (již po celá tisíciletí) - odtud slovo Dostihy.

A když chrty obstoupí někdy i mračna dětí, jsou chrti rádi, že se mohou mazlit. Tento jistě zcela neobvyklý úkon při dostizích chrtů v Greyhound Park Motol v Praze se vyvinul spontánně a skvěle jej popsali sami majitelé chrtů greyhoundů ve svém článku:
Děti milují greyhoundy, greyhoundi milují děti

 

Dostihy chrtů v Greyhound Park Motol - mnohdy jako dětský den 

A tak to někdy na dostizích chrtů v Greyhound Park Motol v Praze vypadá jako o dětském dni, čemuž jsme rádi, neboť rádi vidíme radost dětí i radost psů - závodních chrtů greyhoundů.
Rádi dodáváme také to, že "zhusta" se mazlí i dospělí, mnohdy jsou překvapení, jak jsou chrti heboučcí. 
Kdo si přeje totéž - ale trochu více v klidu - volí Vyhlídkovou restauraci ve 2. NP budovy.

Tak nás někdy navštivte - všichni z teamu zábavně-relaxačního resortu Greyhound Park Motol budou moc rádi a samozřejmě i "naši" dostihoví greyhoundi: Louis a Vuitton, Dolce a Gabbana, Gucci, White, Kenzo, Moet a Chandon, Valentino, Ralph a Lauren, Armani, Fendi, Chanel a Dior, Cassandra, Rosa Louise, Tehlma,  Cayenn a Cato.  


Greyhound Park Motol Team
a
Four Leaf Restaurant Team

Související odkazy:
Ukázky z našich chrtích akcí: 


Chcete-li vědět více o chrtích dostizích a dostihových drahách v ČR, přečtěte si článek:
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-dostihy-v-ceske-republice-1.html 
 

Děti milují dostihové greyhoundy, greyhoundi milují děti - Fotogalerie

Děti milují dostihové greyhoundy, greyhoundi milují děti

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.