Zábavně relaxační resort Praha - Motol

THE ULTIMATE GREYHOUND PRIX

Stalo se dne 26.11.2016 v Greyhound Parku Motol v Praze

THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X

Kdo bude letos chrtí Mistr Světa – Zlatý chrt 2016 - Vítěz?

Od této neděle, po posledním závodu pilotů Formule 1 v Abu Dhabi je jasno, kdo je Mistrem Světa F1 (že poprvé v kariéře je jím jezdec Nico Rosberg), avšak po sobotních chrtích dostizích v Praze Motole stále není definitivně jasno v tom, kdo z chrtích závodníků Formule ČGDF se stane chrtím Mistrem Světa 2016, přesněji – Zlatým chrtem 2016? Kdo z chrtích závodníků, kteří absolvovali celý seriál závodů, nakonec bude tím Nico Rosbergem v této chrtí formuli?

Poslední dostihový den na chrtím závodním okruhu v Greyhound Parku Motol v Praze přinesl, z hlediska celkové bodovací bilance, vítěze dva, přesněji dvě, a jsou jimi krásná černá fenka ROSA Louise (domácky zvaná Růženka) a krásná žíhaná fenka Kinloch CHANDON ( domácky zvaná Šandonka), s celkovým počtem 35 dosažených bodů.
Poslední chrtí závod sezóny 2016 však rozhodne. Protože obě chrtí slečny jsou podobné váhy, výšky i konstituce, rozhodne sportovní štěstí.
Na výsledek chrtího seriálu závodů se již mezi chrtaři sází a tak je zřejmé, že poslední chrtí dostihy České Greyhound dostihové federace závodní sezóny 2016 budou hodně napínavé. 
Obě chrtí protagonistky si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže. 

Pozn. 2017 : Poslední chrtí dostihy sezóny 2016, vánoční, se již nekonaly, a tak zůstal fakt, že obě chrtí závodnice dosáhly na konci dostihové sezóny shodného počtu bodů. Taková dualita se v historii bodovacího šampionátu Zlatý chrt - Golden Greyhound ještě nestala.
A tak černá fenka počtem získaných bodů jménem ROSA Louise dosáhla na titul Zlatý chrt - Vítěz,
a žíhaná fenka CHANDON dosáhla na titul Zlatý chrt - VELMISTR.

THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X


V Greyhound Parku Motol v Praze závodí výjimeční chrti greyhoundi

Pro úplnost dodáváme, že v chrtí Formuli ČGDF závodí vzácní chrti - greyhoundi, kteří jsou přímými potomky dostihových legend a Top plemeníků celého světa. Jde o velmi vzácné greyhoudy a velmi rychlé greyhoundy, které nelze pustit ke startu jen tak někde – na jakékoli chrtí dostihové dráze v amatérské kontinentální Evropě. Nejde o greyhoundy namnožené v Česku či okolí.
Jak členové ČGDF říkají - Formuli CGDF smí hostit toliko Sand Greyhound Race Track v Greyhound Park Motol v Praze, další nejbližší Greyhound Stadium by byl až v Irsku nebo v Anglii.  

Dále viz odkaz článek v odkaze: http://www.cgdf.cz/cs/zavodni-formule-cgdf.html spřátelených webových stránek, ve kterých můžete získat některé další informace o chrtí formuli a slavnostním udílení sošek Zlatý chrt, pro které se již ujal název Chrtí Oskaři.


Ve Formuli CGDF jako ve Formuli 1

Známo, že chrtí závodníci Formule ČGDF získávají za své umístění v závodu body, podobně jako piloti Formule 1 a na konci seriálu závodů chrtí vítěz získávají titul Zlatý chrt - Vítěz. (adekvátně k Mistr Světa Formule 1)
Na rozdíl o Formule 1 má Formule CGDF i další nádstavbu – pokud chrtí závodník obhájí své vítězství v sezóně v dané distanci i v příštím roce, získává titul vyššího stupně, a to Zlatý chrt – Mistr, jestliže obhájí své vítězství i v další sezóně, získává titul Zlatý chrt – Velmistr. (Jde o šampiony šampionů).
Ačkoliv různí chrtí „odborníci“ namítali na nemožnost vítězství chrta ve třech letech, ČGDF svou péčí o chrty, v níž výtečná chrtí dráha jaká je v Praze podstatnou měrou přispívá) dokázala, že to možné je, a pro některé chrty se musel dokonce vymyslet další stupeň při vítězství chrta v dalších letech.
Dále viz. greyhoundi NewMac Dior, Queen Vuitton, White Elbony, a další. Jde o opravdové šapióny šampionů - skvostné genetické unikáty.
White Elbony: http://www.cgdf.cz/cs/white-zlaty-chrt-velmistr-formule-cgdf.html
NewMac Dior: http://www.cgdf.cz/cs/chrti-oskari-zlaty-chrt-2013-v-mediich-1.html
Queen Vuitton: https://www.greyhoundpark.cz/vuittonka-je-vic-nez-kabelka/
 

Na začátku závodní sezóny chrti procházejí kvalifikací, podobně jako piloti Formule 1, do formule CGDF projde cca 20 – 22 závodníků, podobně jako ve Formuli 1.

Majitelům chrtů sdružených v ČGDF jde o trvalou kondici chrtů, nejde jen o vítězství v jednom – dvou závodech, ale po celou závodní sezónu!  a nejlépe i nejen v jedné dostihové sezóně.

THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X

O knize o chrtech anglického autora Chrti Nepřekonatelný greyhound / The Ultimate Greyhound

Kniha o chrtech s názvem Chrti Nepřekonatelný Greyhound, v originále THE ULTIMATE GREYHOUND, anglického autora Marka Sulliwana, má na obalu knihy loga firem, na předsádce knihy pak i fotografie Ing. Zdenka Grondola, neboť bez jeho počinu a počinu obchodních akciových společností, jimž v pozici statutárního orgánu předsedá, by se tato kniha v české mutaci na českém trhu nikdy neobjevila. 
Vydavatelství do rizika nešlo, vědělo, že greyhoundi nejsou v ČR v hojném počtu, a tak aby 
tuto knihu nakladatelství vůbec vydalo, musely tyto firmy "holdingu CZECH" předem koupit značnou část nákladu vydání. 
Pan Ing. Zdenek Grondol knihu do ČR přivezl, našel a zaplatil překladatele, zajistil přes Galerii Miro i nakladatelství, a zajistil svolení akcionářů, aby namísto výplaty svých dividend - předem uhradili část nákladu vydání této knihy. 
Vydání knihy způsobilo v ČR doslova poprask.
Do této doby bylo možné na českém trhu nalézt mnohé poučné knihy, např. o pěstování akvarijních rybiček, morčatech, různých druhů psů a koček - ale o závodním greyhoundovi nikoli.

Křest knihy: http://www.cgdf.cz/cs/chrti-neprekonatelny-greyhound-krest.html

 THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
Prodej knihy: viz článek: 
https://www.greyhoundpark.cz/kniha-chrti-neprekonatelny-greyhound-the-ultimate-greyhound/
 


 


 

THE ULTIMATE GREYHOUND PRIX - Fotogalerie

THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X
THE ULTIMATE GREYHOUND PR|X

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.