Zábavně relaxační resort Praha - Motol

Zkuste dostihového greyhounda - chrta s minulostí

 Unavuje vás zběsilý hon v zaměstnání? A následné „dostihy“  v domácnosti?

 Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí

Hledáte co vás ukotví? Zkuste dědictví našich předků - zkuste dostihového  greyhounda, chrta s minulostí!


V práci tlak na rostoucí produktivitu, doma také, a nejlépe dělat několik věcí najednou. Žít převážně v jednom nebo druhém světě je věc osobní povahy a typu ctižádosti. 
Opravdové umění je žít úspěšně v obou.

K získání rovnováhy ke skloubení nároků obou světů může sloužit cokoli. Relaxace fyzická i psychická v zájmu o historii a umění. Práce dobrovolníka v charitativní organizaci. Ochota žít alternativním  způsobem života.  
Můžete mít ale také všechno  v jednom.
 
Zkuste greyhounda – chrta s minulostí. Zkuste dědictví našich předků. Zkuste odlišný životní styl.

Až budete mít pocit, že víříte prostorem a nemáte na svůj pohyb a události s vámi souvisejícími vliv, zkuste blahodárný vliv greyhounda. Až budete hledat, co vás bezpečně ukotví v současném světě, zkuste si pořídit greyhounda. Dostihového   greyhounda. Svého dostihového greyhounda. 

Tento zdánlivě podivný nápad vám přinese spoustu tiché, soukromé radosti do života.
Vlastnictví dostihového greyhounda má totiž jednu pozoruhodnou vlastnost. Je dokonalým nástrojem rovnováhy. Chvíli váháte a nevíte, co s tímto nápadem, co dělat s greyhoundem? 

Je to výzva a je na vás, jestli ji přijmete. Jestli ano, od té chvíle si budete dopřávat mnoho drobných ryze soukromých luxusních  chvil. Asi jako když náhle v dnešním světě klávesnic počítačů, tabletů, i-padů, apod., začnete psát inkoustovým psacím perem – viz  článek v Luxury Guide. 
V takovém případě to začíná výběrem inkoustu, píše pan Zbořil. Pak při zadávání výrob zápisníku s koženou vazbou, jaké se u nás nikde neprodávají, a tak dále.   

S greyhoundem je to podobné.

Soukromou luxusní chvíli zažijete již při výběru závodního greyhounda. Svého, novoučkého, maličkého a miloučkého. Jen svého. Jako prvomajitel. Odkud štěně chrta bude – bude Ir, Angličan, Australan, nebo Američan? Jak, v čem a jakou leteckou linkou přiletí? Jaké bude? Vybral jste si - a jste pyšný prvomajitel štěněte greyhounda.

Soukromou luxusní chvíli zažijete při zadávání výroby specielního chrtího obojku, které se běžně neprodávají. Nebo při výběru jména – nejlépe jaká nejsou běžná, ale nejsou nicneříkající nebo hloupá – jako úctu k rodokmenu vašeho greyhounda sahajícímu stovky let dozadu.

Také při výběru honitby – čili skvělé dostihové dráhy - samozřejmě s pískovým tělesem dráhy a klopenými zatáčkami,
a skvělým zázemím u dráhy - Greyhound Racing Paddockem. 
Při výběru honů – moderních dostihových systémů - s pouhým jedním startem chrta za 24 hodin.
Při zadávání výroby  specielních závodních deček, t.j. jacketů, třeba až z Austrálie.
Při výběru závodního i kennelového košíku -  správná volba je  důležitá stejně jako výběr ohlávky či sedla u koní.
Při výběru svého oblečení a pomůcek při tréninku či závodu chrta - sáhnout po značce Hermés, Louis Vuitton, Gucci, či La Martina, či jiné značce, která se věnuje tématu kůň, pes, či chrt - např. Trussardi?.... možností je mnoho.  
Při přípravě chrtího štěňátka na dostihové dráze, při jeho výsledcích, které jsou pro některé lidi jako známkování ve škole – dostane jedničku, nebo pětku? ptáte se sám sebe. Nakonec je vám to jedno - milujete jej stejně, jako své děti, ať jsou ve škole premianti nebo ne. Děkujete za to že "je".
A nebo pocítíte, stejně jako tomu bývá u rodičů s jejich lidskými potomky, přeci jen určitou radost z jeho prvenství, z jeho závodního vítězství. Pocítíte hrdost z toho, že k těmto vítězstvím chrta, k tomu že je šampion, jste jej dovedli vy,
vy sami. Vaše práce. Nekoupili jste si již hotového šampiona (a chlubíte se cizím peřím - cizí prací), ale stal se šampionem díky vaší péči.      


Víte, že běh chrta na závodní dráze je pro něj odměnou – dopřáváte mu ji, ať vás to stojí, co stojí.
Nástup přívalu endorfinů po běhu chrta na dráze a jeho úsměv pak vás nepřestává fascinovat a podněcuje k endorfinům i vás. Uchvacuje vás poznání, že byť z jednoho vrhu, jsou každé štěně jiné barvy a jiné povahy, stejně jako je tomu u lidí – které z nich se „potatilo“ a které „pomamilo“? 
Jste plni úžasu z tohoto samostatného vesmíru, z těch samostatných galaxií každého greyhounda, byť každý pes z běžící smečky není váš, uchvacuje vás každý z nich. 
A tak připravujete chrta před závodem na dostihové dráze, připravujete jej i po závodu, stejně jako je tomu nutno i u koní. Nejdříve vás to všechno může překvapit nečekanou tíhou – nevíte, proč byste to měli dělat – pohodlí nadevše a starat se jen o sebe, to jsou povětšinou trendy dneška, proč jinak? 

Zajišťujete svému greyhoundovi štvanici, kteroužto potřebu má dobrý dostihový chrt zapsánu ve svém genomu, 
včetně výtečné  stravy,  apod., a pak zjistíte, že vás ta péče a vynaložené finance nakonec obohacují, že se vám ten vklad vrací.
Nakonec nechcete dát svého krásného, vypěstěného a luxusního závodního greyhounda všanc městským procházkám a ulicím moderního města či velkoměsta se vším jeho rumrajem, rykem až kraválem, a většími či menšími dlažebními kostkami, dírami, apod. – cítíte, že tam greyhound svou podstatou nepatří, že ve svém genomu má zapsány široké roviny, na kterých se pořádaly štvanice – a tak mu nabídnete k vyžití skvělou dostihovou dráhu. Pro své nejdražší to nejlepší, říkáte si a víte, že než na sebelepší louku je vhodnější rychlého závodního greyhounda postavit k  uspokojení jeho potřeb na výtečnou dostihovou dráhu.
Takovou, jaká je v Greyhound Park Motol v Praze.
 
Dobrovolná práce se závodními greyhoundy - které směla v určitém období vlastnit pouze šlechta, je jako dobrovolná práce se závodními koňmi - ustrojení, hřebelcování, krmení, ustájení, nebo jako dobrovolná práce ve skleníku – vzácné rostliny a rýpání se v hlíně?  Co z toho dělat a proč?
Proč by někdo, kdo nemusí pracovat, by tyto věci dělal a rád? Včetně anglické královny Alžběty, která je známá tím, že ráda  pracuje ve skleníku, či například prince Alberta milujícího chrty? Předtím například syn Karla IV, král Václav – kdy tento dal čtyři zámky za dobrou smečku chrtů a honům rád holdoval? Že by nalezli, co člověka ukotví?
Je známá i lítost Davida Beckhama, že se likviduje chrtí dráha Walthamstow, kde kdysi rád pracoval.

Soukromou luxusní chvíli s greyhoundem zažijete, když se tváří přiblížíte k jeho hlavě, a "líbnete" jej mezi ouška, tam, kde se greyhound nemůže olíznout – taková zvláštní ploška tam je. K tomuto účelu určitě je přírodou zřízena.
A taky pokaždé, kdy  prostě jen potřebujete pocítit jiný „kosmos“, jiný svět a fyzicky prožít pocit dokonalé rovnováhy – spojení s přírodou, historií,  s dědictvím předků. To vše  vám dostihový greyhound může dát.
Zkrátka  pokaždé, když potřebujete přepnout.  

Článek majitele chrta z České greyhound dostihové federace

Pozn.: Analogie k článku Zkuste plnicí pero, textu Jiřího Zbořila, Luxury Guide
 Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostíZkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí

 Majitelé chrtů sdruženi v České greyhound dostihové federaci (CGDF), která dostihy chrtů greyhoundů v Greyhound Parku  Motol  pořádá, rádi mezi sebou uvítají vlastníky dostihových greyhoundů, kterým je filosofie CGDF v oblasti závodů chrtů blízká.
 Téměř 7000 let žijí chrti v symbióze s člověkem. Klovu, čili k stíhání a dostižení návnady (odtud slovo dostihy) je chrt  předurčen a člověk jej k tomuto účelu šlechtil. Chrt greyhound má splňovat atributy ladnosti a síly - Greyhound bez  závodění  nemá ty správné křivky, které má mít, např. tzv. "kaťata" - dále viz článek:

 http://www.greyhoundpark.cz/vuittonka-je-vic-nez-kabelka/
 a
 http://www.cgdf.cz/cs/white-zlaty-chrt-velmistr-formule-cgdf.html
 a
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-dostihy-v-ceske-republice-1.html

www.cgdf.cz

Česká Greyhound Dostihová Federace
pro Greyhound Park Motol


  

Zkuste dostihového greyhounda - chrta s minulostí - Fotogalerie

Zkuste dostihového greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí
Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí

CZECH INTERNATIONAL, a.s.  - investor stavby Česká greyhound dostihová federace - spřátelený web SLOVAK INTERCARGO - spřátelený web


© 2013 CZECH INTERNATIONAL, a.s., Greyhound Park Motol, Praha.
 Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu vlastníka stránek výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.